CHP Grup Başkanvekili Özel:

CHP Grup Başkanvekili Özel:
CHP Grup Başkanvekili Özel:
- "Bugün gelinen noktada bir takım eller, içeriden dışarıdan Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyor. Bu yüzden CHP olarak Meclisi bu Çarşamba saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırdık"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, " Bugün gelinen noktada bir takım eller, içeriden dışarıdan  Türkiye 'yi karıştırmaya çalışıyor. Bu yüzden CHP olarak Meclisi bu Çarşamba saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırdık" dedi. 

Özel, Manisa'da gazetecilere yaptığı açıklamada ülkede "koalisyonun iyi olmadığını göstermek için kaos ortamını tetikleyecek bazı yaklaşımlar bulunduğunu" savundu.

Durumun partiler üstü bir yaklaşımla ele alınması için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdıklarını ifade eden Özel, şöyle konuştu:

"Bugün gelinen noktada bir takım eller, içeriden ve dışarıdan Türkiye'yi karıştırmaya, istikrarsızlaştırmaya çalışıyor. Türkiye'de yeniden kan dökülmesine sebebiyet veriyorlar. Gençler, polisler, askerler ölüyor. Fakat herkes şunu bilsin ki Türkiye'de garibanlar ölüyor, gencecik evlatlar ölüyor. Polisin annesi de üniversite öğrencisinin annesi de askerin annesi de gözü yaşlı kalıyor. Analar ağlıyor, gerisi yalan ağlıyor. Türkiye'nin bu konuyu partiler üstü bir yaklaşımla ele alması gerekiyor. Bu yüzden CHP olarak Meclisi bu Çarşamba saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağırdık." 

Suruç'a giden 11 CHP milletvekili tarafından hazırlanan raporun genel başkanlarına sunulduğunu ve bu rapora göre Mecliste bir araştırma komisyonu kurulması gerektiğini ifade eden Özel, Meclisin 4 parti ile birlikte bunu ele almasını istediklerini de anlattı.