CHP Grup Başkanvekili Özel:

CHP Grup Başkanvekili Özel:
CHP Grup Başkanvekili Özel:
- "İzmir, Muğla, İstanbul ve Adana'da Suriyeli sığınmacılar, göçmen ve mülteciler için birer başvuru masası açıyoruz"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye 'nin en önemli sorunlarından bir tanesinin Suriyeli sığınmacılar olduğunu belirterek, "İzmir, Muğla, İstanbul ve Adana'da Suriyeli sığınmacılar ve tüm sığınmacı, göçmen ve mülteciler için birer başvuru masası açıyoruz" dedi.

Özel, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP'nin roman ve sığınmacı vatandaşlar için irtibat büroları kuracağını ve başına da CHP Manisa milletvekili adayı Özcan Purçu'yu getireceklerini belirtti. 

Sığınmacıların Türkiye için önemli bir sorun teşkil ettiğini vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi Suriyeli sığınmacılar, göçmenler, mülteciler sorunudur. Her bir tanesinin hukukta ayrı karşılıkları var. Biz iki genel başkan yardımcımızı ve 4 ilden milletvekilimizi görevlendirdik. Özcan Purçu'yu İzmir sorumlusu yaptık. İzmir, Muğla, İstanbul ve Adana'da Suriyeli sığınmacılar ve tüm sığınmacı, göçmen ve mülteciler için birer başvuru masası açıyoruz. Orada belediyelerimizin organizasyonu ile bu sığınmacıların acil ihtiyaçları ve bunun yanında her türlü psikolojik, hukuki destek kendilerine sağlanacak."

Toplantıda söz alan CHP İzmir Milletvekili ve milletvekili adayı Özcan Purçu de rakipleri olan roman adaylarını işaret ederek, " AK Parti şu an Türkiye çapında 4 milletvekili koydu. İlk olarak İzmir 1. bölgeden bir roman adayı koydu, İstanbul'dan 17 sıradan, Kocaeli'den ve Edirne'den hiç kazanamayacak bir yerden koydu. O adaylar ile benim farkım var. Ben orijinal romanım açık söyleyeyim. Onlar çakma" diye konuştu.