CHP Grup Başkanvekili Özel:

CHP Grup Başkanvekili Özel:
CHP Grup Başkanvekili Özel:
- "Maalesef bugün Türkiye'de seçmenin bilinçaltına hamle yapılmaktadır. Birileri tarafından seçmenin bilinçaltına fikir aşılanmaktadır"

MANİSA (AA) -  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Maalesef bugün Türkiye 'de seçmenin bilinçaltına hamle yapılmaktadır. Birileri tarafından seçmenin bilinçaltına fikir aşılanmaktadır" dedi.

Özel, seçim çalışmaları kapsamında CHP Yunusemre İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının kendisine "sahada seçim havası yok" dediğini aktaran Özel, "Niye yok seçim havası çünkü seçmenin istemediği bir seçim. Milletvekilleri de istemiyor. Yıllar süren bir mücadelenin sonucunda, defalarca kıl payı kaçırdığı milletvekilliğini önemli bir görevi bırakıp kendini o partiye emanet edip seçilip, 3 ay sonra bir kenara bırakılması ailesine karşı, yakınlarına karşı özellikle de eski siyasi geleneğindeki arkadaşlarına karşı büyük bir saygısızlık. AK Parti 'de ise böyle 64 kişi var. Geçen Haziran seçimlerinde olup da şimdi olmayacak. Kimse istemedi" diye konuştu.

Yaptığı seyahatlerden notlar paylayan Özel, özel sohbetlerde konuşulanların çok farklı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Uçakta telefonlar çekmez, kayıt cihazları yok, bir de ışıkları kapattılar mı yanımızdaki AK Parti milletvekilleri neler konuşuyor duymanızı isterim. Şunlar, 'şunu' dedi diyemem, buna mezun değilim; ama o konuştuklarını hayata geçirseler, bu ülkede demokrasi en az iki katına çıkar. Herkes bir tek adamın her şeye karar vermesinden şikayetçi. Zaten 7 Haziran seçimlerinin mesajı da o değil mi? Ne dedi seçmen 'tek başına konuşmayacaksın, yüksek sesle konuşmayacaksın. Sadece senin dediklerin olmayacak. Bu ülkeyi en az iki parti anlaşıp yönetecek.' Bu mesajı almak lazımdı; ama maalesef bu mesajı almak mümkün olmadı." 

Seçime gidilirken seçmenin bilinçaltına yönelik hamleler yapıldığını savunan Özel, "Maalesef kısa sürede bir seçime gitme iddiası ve o seçime giderken vatandaşa 'aman aman şöyle yapayım da kurtulayım' ile ilgili bir bilinçaltı mücadelesi başladı. Maalesef bugün Türkiye'de seçmenin bilinçaltına hamle yapılmaktadır. Birileri tarafından seçmenin bilinçaltına fikir aşılanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Toplantıya, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada ve Yunusemre İlçe Başkanı Devrim Bali ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı.