CHP Grup Başkanvekili Özel:

CHP Grup Başkanvekili Özel:
CHP Grup Başkanvekili Özel:
- "Biz kuzu kuzu saraya geleceksek hükümet kurma görevini almak için geleceğiz, sen de kuzu kuzu görevi bize vereceksin"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz kuzu kuzu saraya geleceksek hükümet kurma görevini almak için geleceğiz, sen de kuzu kuzu görevi bize vereceksin" dedi.

Özel, seçim çalışmaları kapsamında Saruhanlı'nın Kumkuyucak ve Koldere mahallelerinde gerçekleştirilen hayır yemekleri ile aşure etkinliklerine katıldı.

Vatandaşlardan partisine destek isteyen Özel, görüştüğü vatandaşların 1 Kasım seçimlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın isteği doğrultusunda yapıldığı görüşünü ilettiğini iddia etti.

7 Haziran sonrası çatışma ortamının birilerinin siyaseti dizayn etmek için oluşturulduğu görüşünün çok yaygın olduğunu savunan Özel, "Bunun tesadüf olmadığını herkes biliyor. Çatışmaları başlatan ve bundan siyasi rant bekleyen iradeye teslim olmamak önemli. Şu anda sahada korku var. Herkes korkuyor. 'Çocuğumu okula yollarken korkuyorum' diyor. Bu korkuya teslim olmak yerine korkuyu birlikte aşabilecekleri bir siyaset arayışları var. Önemli bir kararsız kitle kendisini ve çocuklarını daha güvende hissettirebilecek partiye oy verecek. Biz de 'endişe etmeyin, korkmayın, CHP var' diyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini AK Parti dışındaki siyasi partilerin karşısında konumlandırdığını iddia eden Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanı, 'Seçimden sonra kuzu kuzu gelecekler' dedi. Hükümeti yine AKP 'nin kuramayacağını, bu kez CHP'ye hükümet kurma görevi vereceğini düşünüyor. Biz kuzu kuzu saraya geleceksek hükümet kurma görevini almak için geleceğiz, sen de kuzu kuzu görevi bize vereceksin. Bu sürecin sonunda herkesin kuzu kuzu birbiriyle konuşmaya ihtiyacı var. Bunu herkes kabul etsin. Hiç kimse bağırarak, ses yükselterek, diğerini küçümseyerek konuşmaya devam edemez."