CHP Grup Başkanvekili Özel:

CHP Grup Başkanvekili Özel:
CHP Grup Başkanvekili Özel:
- "MHP'nin oylarının tamamını AK Parti'ye kaybetmiş olmasını manidar olarak değerlendiriyoruz"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "MHP'nin oylarının tamamını AK Parti'ye kaybetmiş olmasını manidar olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Özel, partisinin Manisa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında kesin olmayan seçim sonuçlarını değerlendirdi. 

Umdukları oy yükselişini sağlayamamış olmanın üzüntüsü içinde olduklarını belirten Özel, Türkiye geneli bir değerlendirmeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın yapacağını ifade etti. 

Özel, MHP, HDP ve Saadet Partisi'nin önemli miktarda oyunu AK Parti'ye kaybettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"MHP'nin CHP'nin yüzüne kapıyı kapatırken, CHP ortak seçim beyannamesi olmasına rağmen o gece birlikte yönetme noktasında bir adım atsaydı eğer emeklinin, işçinin, memurun, taşeron işçinin, atanamayan öğretmenin yüzünü güldürme imkanı varken, bu imkanı elinin tersiyle iten MHP'nin bugün her iki milletvekilinden bir tanesini kaybettiğini görüyoruz. Bu şartlar altında bizim seçmene verdiği mesajı algılamak, seçmenin bize verdiği görevi layıkıyla yapmak dışında elimizde bir seçenek yok. Ama MHP'nin kendi elleriyle ülkeyi AK Parti'nin tek başına iktidarına teslim ettiğinin gerçeğinin de altını çizmek durumundayız." 

- "Üzerimize düşen yükün farkındayız"

Parlementoda üzerlerine düşen yükün ağırlığının farkında olduklarını dile getiren Özel, CHP olarak tüm ezilen kesimlerin sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. 

Özel, AK Parti'yi tek başına iktidar olmayı sağladığı için kutlayarak, "Çok ciddi bir şekilde oy kaybına uğradığı görülen bir MHP var. CHP'nin belli oranda oyunu arttırırken, MHP'nin oylarının tamamını AK Parti'ye kaybetmiş olmasını manidar olarak değerlendiriyoruz" dedi.