CHP Grup Başkanvekili Özel, Manisa'da

CHP Grup Başkanvekili Özel, Manisa'da
CHP Grup Başkanvekili Özel, Manisa'da
- Özel: - "Merak etme Bülent Arınç, CHP iktidarında sana uygulanan ambargo da kalkar"

MANİSA (AA) -  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Merak etme Bülent Arınç, CHP iktidarında sana uygulanan ambargo da kalkar. CHP varsa herkes için var" dedi. 

Özel, öğretmenevinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan programdaki açıklamalarına değinen Özel, Arınç'ın kendisine sansür uygulandığı yönünde açıklamalar yaptığını ifade etti. 

Özel, şöyle devam etti:

"Arkadaşlar Bülent Arınç'a şunu söylemek lazım. Ben elbette onun hakkını da korumak durumundayım ama öncelikle şunu söyleyelim Sayın Bülent Arınç, demokrasi dediğiniz şey, adalet dediğiniz şey, basın özgürlüğü, fikir özgürlüğü dediğiniz şey böyle bir şeydir. Her gün birilerinin tekelinde durursa, bir gün sizi de mağdur edebilir. Ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar. TRT, CHP'lilere, sosyal demokratlara, farklı düşünenlere, geçmişte birlikte yol yürüyüp sonra ayrıldığın muhafazakarlara ambargo koyarken sen büyük bir memnuniyet ve keyifle partinin başkanına vaziyeti rapor ederken iyiydi. Şimdi ters düştün, şimdi gelinen noktada artık sen de şikayet ediyorsun. Merak etme Bülent Arınç, CHP iktidarında sana uygulanan ambargo da kalkar. CHP varsa herkes için var."

Adalet duygusu içinde herkesin haklarını savunacaklarına dikkati çeken Özel, Balyoz davası kapsamında Silivri'deki tutukluları ziyarete gittikleri sırada Mehmet Baransu'nun sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayınladığı mesajla kendilerini darbecilikle suçladığını, kendisinin de mesajla yanıt vererek "Bir gün seni de birileri buraya koyar, senin ilk ziyaretine yine CHP gelir" dediğini, bir süre sonra CHP Cezaevleri İzleme ve İnceleme Komisyonu'nun kendisini ziyaret ettiğini bildirdi.

Özel, Arınç'ın da 1 Kasım'ı beklemesini isteyerek, şunları kaydetti:

"1 Kasım'da fikir ve düşünce özgürlüğü için, basının herkese koyduğu ambargoların kırılması için, herkesin özgür düşüncelerini ortakça rahatça açıklayabilecekleri ortamları bulabilmesi için Bülent Arınç'a söylüyoruz, o baskıcı rejime sen de sırtını dön karşında CHP'yi göreceksin. CHP, Bülent Arınç'ın da ihtiyaç duyduğu özgürlük ortamını ona sağlayacaktır."