CHP Milletvekili Özel:

CHP Milletvekili Özel:
CHP Milletvekili Özel:
- "Bu üzüm fiyatları ile üreticinin borçlarını ödenmesi mümkün olamaz"

MANİSA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Manisa Milletvekili Özgür Özel, üzüm üreticisinin zor durumda olduğunu ve gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini söyledi. 

Özel, beraberinde Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ve çok sayıda partili ile Sarıgöl'ün Emcelli, Doğuşlar, Çanakçı ve Bağlıca mahallelerindeki üzüm bağları ile şaraplık üzüm alım merkezlerini ziyaret etti, üreticilerle görüştü.

Özel, burada yaptığı konuşmada, görüştüğü her üreticinin bankalara ipotekli borçları bulunduğunu ve zor günler geçirdiklerini anlattıklarını belirterek, bu sorunların vakit kaybetmeden el alınması gerektiğini belirtti. 

"Bu üzüm fiyatları ile üreticinin borçlarını ödenmesi mümkün olamaz" diyen Özel, şöyle konuştu:

"Bakınız, üzüm üreticilerimizin bankalara olan borçlarına hükümet çare olamalıdır. Bu nasıl olur? Üzüm üreticilerimizin banklara olan borçları devlet bankalarınca yeni krediler verilerek, beş yıl taksit yapılmalıdır. Bunu kanun teklifi haline getirmek için çalışmalar başlattım. Üzüm üreticilerimizin bağları ipotek altında. Üreticilerimizin elinden tutulmalı ve bir an önce rahatlatıcı önlemlerin alınmalı."