Cinayetten 15 yıl sonra tutuklandılar

Cinayetten 15 yıl sonra tutuklandılar
Cinayetten 15 yıl sonra tutuklandılar
- Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde 5 Mayıs 2000'de M.A'nın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı

MANİSA (AA) - Sarıgöl ilçesinde 15 yıl önce M.A.'nın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Manisa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafından gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, M.A.'nın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan 7 şüpheli ile birlikte olayda kullanıldığı tespit edilen tabancanın da ele geçirildiği bildirildi.

5 Mayıs 2000 tarihinde maktul M.A.'nın aracının içinde öldürülmüş halde bulunduğu hatırlatılan açıklamada, M.A.'nın aralarındaki husumet nedeniyle şüpheli H.C. tarafından tabanca ile öldürüldükten sonra kendisini başka bir araç ile takip eden şüpheliler tarafından olay yerinden alınarak Sarıgöl'e getirildiği ifade edildi. 

Açıklamada, şüpheli H.C.'nin olayda kullandığı tabancanın da 15 yıl sonra elde edildiği, olaya karıştığı tespit edilen ve gözaltına alınan 7 şüpheliden H.Ç. ve H.C. çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı kaydedildi.

- Olay

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, 5 Mayıs 2000 tarihinde kimliği belirlenemeyen şüphelilerce ateşli silahla öldürülen M.A'nın, 15 yıldır aranan  katil zanlıları, önceki gün, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde yakalanmıştı.