Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- Cumhuriyetin 92. yıl dönümü Manisa, Uşak ve Aydın'da etkinliklerle kutlandı

MANİSA (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Manisa, Uşak ve Aydın'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Manisa'da, Vali Erdoğan Bektaş'ın makamında tebrikleri kabulünün ardından etkinlikler Hükümet Konağı önünde devam etti.

Vali Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, tören alanındakilerin bayramını kutladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Bektaş, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Törende ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Manisa CBÜ Cimnastik Grubu ile Şehitler Ortaokulu öğrencilerinin gösterisinin yanı sıra öğrenciler şiirler okudu. 

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Manisa milletvekilleri de katıldı. 

- Uşak 

Uşak Valisi Ahmet Okur, etkinlikler kapsamında makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden törende, Vali Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan halkı selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Okur, cumhuriyetin, Türk milletine en uygun yönetim şekli olduğunu belirterek, "Kurtuluş mücadelesini veren birlik ve beraberlik duygusu bugün de aynı güç ve kararlılıkla sürmektedir" dedi.

Şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisinin ardından Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. 

Geçit törenin ardından kutlama programı sona erdi.

- Aydın

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Aydın'da da coşkuyla kutlandı.

Vali Erol Ayyıldız'ın makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından İstasyon Meydanı'nda devam eden törende Vali Ayyıldız, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgenerel Murat Kırkaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşların bayramını kutladı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Vali Ayyıldız, cumhuriyetin kuruluşunu kutlamanın milli bir vazife olduğunu ifade etti. Ayyıldız, şöyle konuştu:

"Türk tarihinde bayram yapmaya değer nice zaferler vardır. Bu en büyük bayramımızda, Cumhuriyet'in sağladığı kazanımlarla gurur duyuyoruz. Cumhuriyet, ulusumuzu çağdaş dünyaya tanıtan inkılapların da başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet; çalışmak, yükselmek, milli birlik ve beraberlik ruhu demektir. Bu vesileyle Atamızı, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz."

Konuşmanın ardından şiirler okundu, spor müsabakaları ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.