Davutoğlu adına 111 yaşındaki Ayşe nineye Anneler Günü çiçeği

Davutoğlu adına 111 yaşındaki Ayşe nineye Anneler Günü çiçeği
Davutoğlu adına 111 yaşındaki Ayşe nineye Anneler Günü çiçeği
AK Parti Manisa milletvekili adayı Baybatur, Turgutlu'da yaşayan Ayşe Karabüker'e ''Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu adına Anneler Gününüz kutlu olsun'' yazısı bulunan çiçek takdim etti

MANİSA (AA) - Turgutlu'da yaşayan 111 yaşındaki Ayşe Karabüker'e, Anneler Günü nedeniyle AK Parti Manisa milletvekili adayı Murat Baybatur tarafından, Başbakan Ahmet Davutoğlu adına çiçek takdim edildi. 

Turgutlu'nun Yiğitler Mahallesi'nde oğlu Nurullah Karabüker ve ailesiyle yaşayan 2 çocuk ve 7 torun sahibi Ayşe Karabüker'i evinde ziyaret eden Baybatur, Karabüker'in elini öperek Anneler Günü'nü kutladı.

Karabüker'e '' Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu adına Anneler Gününüz kutlu olsun" yazısı bulunan çiçeği takdim eden Baybatur,  AK Parti olarak  annelerin huzurunu ve yüzünün gülmesini her şeyin üzerinde tuttuklarını belirtti.

Anneliğin dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri, annelerin ise iyiliği en çok hak eden varlıklar olduğunu dile getiren Baybatur, ''Asırlık çınar olarak gördüğümüz, bölgemizin en yaşlı annesi Ayşe ninemizin de Anneler Günü'nü kutlayarak, üzerimize düşen bir görev olan Başbakanımızın çiçeğini takdim ettik ve Anneler Günü mesajını ilettik. Allah onu başımızdan eksik etmesin, hayır dualarını sürekli üzerimize bahşetsin'' dedi.

-''Tek isteğim devletimizin daha güçlenmesi'' 

Çiçeği, ailesindeki tüm kadınlar adına kabul ettiğini ifade eden Ayşe Karabüker, ''Bir isteği olup olmadığı'' sorusu üzerine, ''Bu zamana kadar devletimiz benim rahat yaşamam için ne istediysem yaptı. Benim devletimizden tek isteğim daha da güçlenmesidir'' diye konuştu.

Karabüker, ilk defa Anneler Günü'nde bir devlet büyüğünden çiçek aldığını, bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.