Demirci'deki meydan ve otopark projesi

Demirci'deki meydan ve otopark projesi
Demirci'deki meydan ve otopark projesi
- Demirci Belediye Başkanı Selçuk: - "Amaç Demirci'ye hizmet ise biz hazırız. Üzüm yemek isterlerse diyalog ve görüşme kelimelerinin gerçek manalarını hatırlayıp yüzlerini bize dönmeleri yeterlidir"

MANİSA (AA) - Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin ilçede yapmayı planladığı meydan ve otopark projelerinin daha doğru biçimde planlanması gerektiğini bildirdi.

Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş'in ilçeye yapılması planlanan meydan ve otopark projesini engellemek istedikleri yönündeki iddiaları üzerine açıklama yaptı.

Demirci Belediyesi ve şahsı hakkında yanlış algı oluşturacak iddialara yer verildiğini bildiren Selçuk, yatırımı büyükşehire kendilerinin teklif ettiğini ancak ilçenin ihtiyaçlarına yanıt vermeyen bir projenin ortaya çıktığını savundu. 

Projenin yapılacağı arazinin ilçenin en kıymetli bölgesinde yer aldığını ancak mevcut planın bu alandaki hareketliliği bitireceğini ileri süren Selçuk, kendilerinin de dahil olduğu bir planlama gerektiğine işaret etti.

Selçuk, açıklamasında, "Yanlış projeyi bahane edip bağcı dövmeye çalışmasınlar. Üzüm yemek isterlerse, 'diyalog ve görüşme' kelimelerinin gerçek manalarını hatırlayıp yüzlerini bize dönmeleri yeterlidir" ifadelerini kullandı.