Diyarbakır'daki askeri araca saldırı

Diyarbakır'daki askeri araca saldırı
Diyarbakır'daki askeri araca saldırı
- Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un eşi Birsen Yavuz: - "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Rabbim kimseyi anasız babasız bırakmasın. İki çocuğumuz var. Biri çok küçük. Ölümün ne olduğunu bile daha bilmiyor"

MANİSA (AA) - Diyarbakır 'ın Lice ilçesinde askeri araca yapılan saldırıda şehit düşen Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un eşi Birsen Yavuz, iki küçük çocuğu olduğunu, yol arkadaşını kaybettiğini ve çok üzgün olduğunu belirtti. 

Evinde gazetecilere açıklama yapan Birsen Yavuz, haberi aldığından beri büyük bir acı yaşadığını vurgulayarak, "Çok üzgünüm çok. Yoldaşımı, sırdaşımı kaybettim" diye konuştu. 

Yaşadığı acının etkisiyle ayakta güçlükle duran Birsen Yavuz, eşiyle dün akşam telefonda konuştuklarını, İsmail Yavuz'un İzmir 'e tayini çıktığı için kendisine "Uçak biletini alayım mı" diye sorduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bana en son söylediği söz, 'Dur' oldu. 'Dur! Her an her şey olabilir. Acele etme' dedi bana. Duruyorum ben de. Allah kimseye yaşatmasın. Rabbim kimseyi anasız babasız bırakmasın. Acıysa ben katlanırım. Sınavsa ona da amenna derim. İki çocuğumuz vardı. Biri çok küçüktü. Ölümün ne olduğunu bile daha bilmiyor."

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Mahallesi yol ayırımında dün gece saat 22.30 sıralarında teröristlerce yakılan ateşe müdahalede bulunmak için olay yerine giden jandarma ekibine düzenlenen bombalı saldırıda 2 askeri personel şehit düşmüş, 4 asker yaralanmıştı.