Diyarbakır'daki askeri araca saldırı

Diyarbakır'daki askeri araca saldırı
Diyarbakır'daki askeri araca saldırı
- Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un cenazesi, Manisa'da toprağa verildi - Törene, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı

MANİSA (AA) - Diyarbakır 'ın Lice ilçesinde askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un naaşı, memleketi Manisa'nın Salihli ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un cenazesi, Kabazlı Mahallesi'ndeki Hamidiye Camisi'ne getirildi. Burada eşinin tabutuna sarılan Birsen Yavuz ve 11 yaşındaki Mehmet Eren, bir süre gözyaşı döktü.

Şehidin cenazesi, öğle namazının ardından askerlerin omuzlarında Kurdele Caddesi'nden Kabazlı Mahalle Mezarlığı'na götürülerek, toprağa verildi. Güzergah boyunca toplanan vatandaşlar ise tekbir getirip, terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

Cenaze törenine katılan  Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci, şehidin ailesine başsağlığı diledi. Törene, Aydın Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Vali Erdoğan Bektaş ile bazı milletvekilleri ve vatandaşlar da katıldı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Mahallesi yol ayırımında önceki gece  teröristlerce yakılan ateşe müdahalede bulunmak için olay yerine giden jandarma ekibine düzenlenen bombalı saldırıda 2 askeri personel şehit düşmüş, 4 asker yaralanmıştı.