Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı

Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
Diyarbakır'daki polise silahlı saldırı
- Manisa İl Emniyet Müdürü Ceren: "Şehidimiz, eşiyle birlikte tayinlerinin Salihli'ye çıktığını öğrenince çok sevinmiş ama rahmetliye Salihli'ye gelmek nasip olmadı"

MANİSA (AA) - Diyarbakır 'ın Çınar ilçesinde bölücü terör örgütü PKK üyelerinin saldırısında şehit olan polis memuru Mehmet Uyar'ın baba evini ziyaret eden Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "Şehidimiz, eşiyle birlikte tayinlerinin Salihli'ye çıktığını öğrenince çok sevinmiş ama rahmetliye Salihli'ye gelmek nasip olmadı" dedi. 

Eşi Devlet Ceren ile birlikte şehit polis memuru Mehmet Uyar'ın, Güneş Mahallesi'ndeki baba evini ziyaret eden Emniyet Müdürü Ceren, aileye başsağlığı diledi.

Şehit polisin babası Hüseyin Uyar'a taziye dileklerini ileten Ceren, "Şehit olması öncesi polis memurumuz Mehmet Uyar'ın tayin döneminde Alaşehir'e gelmek için müracaatta bulunduğunu söylediler. Ben de 'madem polisimiz Salihli'den, eşi de hamile onları Salihli'ye verelim, sürpriz olsun'' demiştim. Şehidimiz, eşiyle birlikte tayinlerinin Salihli'ye çıktığını öğrenince çok sevinmiş ama rahmetliye Salihli'ye gelmek nasip olmadı" diye konuştu.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki bir çay ocağının önünde oturan polis memuru Mehmet Uyar'a dün akşam saatlerinde bölücü terör örgütü PKK üyelerinin bulunduğu otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş edilmiş, terörist saldırıda polis memuru Uyar, şehit olmuştu.