Doğal afetlerden Salihli'de 72 bin dönüm alan etkilendi

Doğal afetlerden Salihli'de 72 bin dönüm alan etkilendi
Doğal afetlerden Salihli'de 72 bin dönüm alan etkilendi
- Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, 2015 yılında yaşanan doğal afetler nedeniyle ilçe genelinde 72 bin dönüm ekili arazinin zarar gördüğünü, bu zararların Afet Acil Yardım Ödeneği'nden karşılanmasına başlandığını kaydetti

MANİSA (AA) ? Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, 2015 yılında yaşanan doğal afetler nedeniyle ilçe genelinde 72 bin dönüm ekili arazinin zarar gördüğünü söyledi.

Tarımsal üretimde Salihli'nin bu yıl doğal afetler ve felaketlerle dolu bir yıl geçirdiğini kaydeden Peynircioğlu, 3 bin 183 çiftçiye Afet Acil Yardım Ödeneği'nden 7 milyon lira  ödeme yapılacağını bildirdi.

Mart ve ağustos ayları arasında dolu, fırtına ve aşırı yağış gibi doğal afetler yaşandığını kaydeden Peynircioğlu, şunları söyledi:

"İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerimiz her afet sonrası hızlı bir şekilde araziye inerek, gerekli tespitleri yaptılar. Yapılan tespitlere göre Salihli, Manisa genelinde doğal afetlerden en çok etkilenen ilçe oldu. Bilindiği gibi Manisa iline 35 milyon lira Afet Acil Yardım Ödeneği gönderdi. En çok zarar Salihli'de olduğu için bu ödenekten en fazla pay da Salihli'ye geliyor. İlçe genelinde 3 bin 183 üretici için 7 milyon liradan fazla bir ödenek ayrıldı ve bu ödenekler üreticilerimizin Ziraat Bankası şubesindeki hesaplarına aktarılmaya başlandı."


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  afet

  ,

  gıda

  ,

  ağustos

  ,

  lira

  ,

  dolu

  ,

  manisa

  ,

  2015