Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:
Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "Bizim temsil ettiğimiz siyasi düşünce, bu memlekette yaşayan 78 milyon yurttaşımızı eşit, kardeş görür, aynı kaderi paylaşan insanlar olarak görür"

MANİSA (AA) - Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, temsil ettikleri siyasi düşüncenin 78 milyon yurttaşı eşit, kardeş ve aynı kaderi paylaşan insanlar olarak gördüğünü söyledi. 

Arınç, Yunusemre Belediyesinin  Atatürk Mahallesi'nde yaptıracağı Kültür ve Taziye Evi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da taziyenin bir gelenek olduğunu anımsattı.

Türk ve Kürt'ü kardeş olarak gördüklerini, hiçbir zaman ayrımcılık yapmadıklarını, ancak şimdi kardeşler arasına fitne girdiğini gördüğünü söyleyen Bülent Arınç, şunları anlattı:

"Ben biraz evvel ağır hasta olan bir muhtarımızı ziyaret ettim. Bu bir insani görevdir. Orada partiden filan bahsetmek çok ayıp bir şey. Bizim ona ihtiyacımız yok. Ama oradan çıktık gelirken birkaç tane kendini bilmez, 30 sene evvel kendisini savunmuş bir insana karşı olmaması gereken söz söylediler. Ben Horozköy'de bunu hiç kimseden beklemem. Bizim temsil ettiğimiz siyasi düşünce bu memlekette yaşayan 78 milyon yurttaşımızı eşit, kardeş görür, aynı kaderi paylaşan insanlar olarak görür. "

- "İnsanların gönlünün peşindeyiz"

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'nin taziye evi yaptığını kaydeden Bülent Arınç, AK Partili belediyelerin, hükümetin hizmet etmek için çalıştığını dile getirdi.

Kadınlar ve çocuklar için de güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Arınç, "Bunları oy için yapmıyoruz. Oy için yapanlar 13 sene iktidar yüzü görmediler. O yüzden bakınız bu belediyelerin kıymetini bilmemiz lazım" dedi.

Konuşmasında, Manisa sokaklarında taşkınlık yapanların ailelerine de seslenen Bülent Arınç, "Anneler, babalar olarak mutlaka engel olun. Manisa'nın yüzünü karartmayın. Biz bunların hepsine alışığız. Aramıza nifak sokmak isteyenler ülkemizi ne hale getirdi görüyorsunuz. Terör ne kadar azdı. Çevremizde ne kadar kötü olaylar oluyor. Biz omuz omuza gelirsek aramıza hiçbir tefrika giremez" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kurban kesildi, Kültür ve Taziye Evi'nin temeli Arınç tarafından atıldı. 

- Şehzadeler ziyareti 

Törenin ardından AK Parti Şehzadeler İlçe Teşkilatını ziyaret eden Bülent Arınç, tüm milletvekili adaylarının iyi olduğunu, seçim öncesi aday sıralamasında bazı değişiklikler yapıldığını ifade etti.

Türkiye 'nin güçlü bir ülke olduğunu kaydeden Arınç, "Şu Suriye'nin haline bakın, bizi Suriye'ye benzetmeye çalışıyorlar. Şu Irak'ın haline bakın. Biz çok güçlü bir ülkeyiz. Allah'a hamd olsun, bu gücümüzü milletten alıyoruz, milletin emanetine de sahip çıkacağız" dedi. 

Konuşmanın ardından AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Arınç'a çiçek verdi, Şehzadeler Halk Merkezi Müdürü Nihat Kaya ise Manisa bezinden yapılan gömlek hediye etti.

Teşkilat binası önünde terör olaylarında hayatlarını kaybedenler anısına lokma hayrı yapıldı. Tezgah başına geçen Arınç, vatandaşa lokma dağıttı, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.