Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da
Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da
- Arınç: "7 Haziran'da hiç kimse başpehlivan olmadı ama eğer 'başpehlivanlık birinci gelene verilecek' dense biz ikinci altın kemere başladık"

MANİSA (AA) - Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "7 Haziran'da hiç kimse başpehlivan olmadı ama eğer 'başpehlivanlık birinci gelene verilecek' dense biz ikinci altın kemere başladık" dedi.

Arınç, partisinin Şehzadeler ilçe teşkilatı tarafından Alaybey Semti Kapalı Pazaryeri'nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Konuşmasına Dağlıca'daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden 4 şehide Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Arınç, siyasetçilerin imtihanının seçim olduğunu söyledi.

Seçimlerden ve imtihanlardan her zaman "Kırkpınar başpehlivanı, altın kemer sahibi başpehlivan gibi" başarıyla çıktıklarını söyleyen Arınç, "7 Haziran'da ne oldu diyenlere, hiçbir şey olmadı. 7 Haziran'da hiç kimse başpehlivan olmadı ama eğer 'başpehlivanlık birinci gelene verilecek' dense biz ikinci altın kemere başladık. Çünkü yüzde 41 oy aldık, 258 milletvekili çıkardık. 3 tanesini toplasan bizim yarımız kadar etmiyor. O yüzden yine 7 Haziran Kırkpınar güreşlerinin başpehlivanı biziz hamdolsun" diye konuştu.

- Hedef en az 5 milletvekili olmalı

Manisa'daki 10 milletvekili sayısının 9'a düştüğünü hatırlatan Arınç, geçen seçimlerde Manisa'dan çıkardıkları 4 milletvekili ile her partiden daha çok vekil çıkarttıklarını kaydetti.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz durduğumuz yerde kalamayız. Her zaman daha çok çalışmalı, daha çok başarılı olmalı, her zaman daha çoğunu kazanmalıyız. Daha çok, daha hızlı koşacağız. Şimdi Allah'ın izniyle sadece 4 milletvekili değil mutlaka 5. sıradaki İsmail Bilen arkadaşımızı da milletvekili yapacağız. Bu kadar çalışırsak ağanın eli tutulmaz. Bakarsın millet bir yüklenir, bir omuz verir, bir kafa atar, 6 milletvekili bile çıkarırız. Biz 2002'de 6 tane çıkarttık."

- Spor tesisi açılışı

Arınç, daha sonra Şehzadeler Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi'ne yaptırılan spor tesisleri ve kafeteryanın açılışına katıldı.

Tesislerin beş ay gibi kısa bir sürede bitirildiğine dikkati çeken Arınç, "O kadar kabiliyetli gençlerimiz var ki zannediyorum en iyi sporcular, ahlaklı, çevik ve zeki olanları bu mahallerimizden yetişecek" dedi.

Açılış sonrası tesislerde incelemede bulunan Arınç, çocuklarla birlikte halı sahada bir süre top oynadı, penaltı vuruşu yaptı.