Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
- "Her zaman tek başına iktidarlarla kazanılan bütün kazanımlar koalisyon hükümetleriyle beraber berhava edilmek istendi. Son 60-70 yıla bakın, Türkiye'nin siyaset tarihinde bunu görürsünüz"

MANİSA (AA) - Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Her zaman tek başına iktidarlarla kazanılan bütün kazanımları koalisyon hükümetleriyle beraber berhava edilmek istendi. Son 60-70 yıla bakın, Türkiye 'nin siyaset tarihinde bunu görürsünüz" dedi. 

Soma ilçesinde Maden İş Halk Eğitim Merkezi'nin temel atma törenine katılan Yıldız, buradaki konuşmasında, yaklaşan seçimler öncesi birlik, beraberlik çağrısında bulunarak demokrasi alanındaki kazanımlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 

Türkiye geliştikçe, büyüdükçe, ilerledikçe aşağıya çekmek isteyenlerin de eksilmediğini,  Ankara 'daki terör saldırısının insanlığı hedef aldığını ifade ederek, "1 Kasım seçimleri öncesinde hangi partiye oy verecek olursak olalım, tercihimizi nasıl kullanacak olursak olalım, demokrasi ve gelişmişliğe yapılacak katkı hangi düzeyde olursa olsun hafta sonunda gerçekleştirilen terör hadisesi yalnızca vatandaşımızı, devletimizi ve milletimizi hedef almamıştır. Aynı zamanda insanlığı hedef almıştır" diye konuştu.

Türkiye'de terörle tek başına iktidarla baş edileceğini ve koalisyonların ülkenin önünü tıkadığını vurgulayan Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 "Siyasi partilerin daha üstünde ve ötesindeki bir konudan bahsediyorum. Bu ülkede konan güçlü irade 13 yıldan bu yana ülkeyi 3 katına çıkarttı. Birlik ve beraberliğimize konan hedefler aynı şekilde engellenmeye gayret ediliyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. Her zaman tek başına iktidarlarla kazanılan bütün kazanımlar, koalisyon hükümetleriyle beraber berhava edilmek istendi. Son 60-70 yıla bakın, Türkiye'nin siyaset tarihinde bunu görürsünüz. O yüzden bizler, Türkiye'nin Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar acılarını paylaşarak küçülteceği ve sevinçlerini de yine paylaşarak arttıracağı bir Türkiye oluşturmamız lazım. Bunun aksine hiçbir şeye müsaade etmemek gerekiyor. Bizler, Türkiye'nin gelişimine hiçbir ayrım koymaksızın katkı koymamız lazım."

Konuşmaların tamamlanmasının ardından, dua edilerek Soma Maden-İş Halk Eğitim Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergen, yetkililer ve vatandaşlar katıldı. 

Taner Yıldız,  daha sonra beraberindekilerle Soma Maden Şehitliği'ni ziyaret etti.