Geleceğin kalecileri Saruhanlı'da yetişiyor

Geleceğin kalecileri Saruhanlı'da yetişiyor
Geleceğin kalecileri Saruhanlı'da yetişiyor
- Saruhanlı Belediye Başkanı Yaralı, "Yöremizde kaleciliğe yatkın 20'ye yakın genci araştırıp bulduk ve onları bu okula kaydettik. Spor tesislerimizde kendilerine eğitim veriyoruz"

MANİSA (AA) - Saruhanlı Belediyesi, açtığı "kaleci okulu" ile Türk futboluna kaleci yetiştiriyor. 

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak Türk futbolunda ciddi bir eksikliği gidermek üzere önemli bir adım atarak, "kaleci okulu" açtıklarını bildirdi. 

Türkiye 'de spor camiasının çabalarıyla her yıl yüzlerce futbolcu yetiştirildiğini ancak bunlar arasında ihtiyacı karşılayacak düzeyde kaleci çıkarılamadığını ifade eden Yaralı, şunları kaydetti: 

"İlçemizde de yüzlerce futbolcu var, spor kulübümüzde forma giyen başarılı oyuncularımız mevcut ancak her kulüpte olduğu gibi bizde de kaleci sıkıntısı ortaya çıkabiliyor. Amatör kulüplerin de sorunu olan bu durumu göz önünde bulundurduk. Saruhanlı'da kaleci okulu açtık. Yöremizde kaleciliğe yatkın 20'ye yakın genci araştırıp bulduk ve onları bu okula kaydettik. Spor tesislerimizde kendilerine eğitim veriyoruz."

Yaralı, kaleci adaylarının Saruhanlı Belediyespor antrenörleri Mutlu Çamlıyer ve Levent Kubilay'ın nezaretinde çalışmalarını sürdürdüğünü, bu sporculara alt yapı müsabakalarında görev verip, tecrübe kazanmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. 

Saruhanlı Belediyesiyespor'un alt yapısındaki kaleci Batuhan Tepeler'i bir süre önce Kasımpaşa'ya transfer edildiğini hatırlatan Yaralı, Türk futbolunda bu alanda önemli bir başarıya imza atacaklarını söyledi. 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  eğitim

  ,

  forma

  ,

  manisa