Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Manisa milletvekili adayları Sarıgöl'de seçim çalışmalarını sürdürdü

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili adayları Sarıgöl'ü ziyaret etti.

Sarıgöl 4 Eylül Stadı önünde, partililer tarafından karşılanan milletvekili adayları, tanıtımın yapılacağı Dışkahveler Meydanı'na kadar kol kola yürüdü.

Burada vatandaşlara hitap eden milletvekili adayı Selçuk Özdağ, Ak Parti hükumetlerinin 13 yıldır hizmetlerin en güzelini yapmaya çalıştığını belirtti.

Türkiye 'nin kalkındığını vurgulayan Özdağ, "Hizmetlerin en güzeli AK Parti zamanında yapıldı. Türkiye kalkınıyor. Kalkınmaya da devam edecek. Onlar konuşur, AK Parti yapar" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ise cumhuriyet tarihinde yapılan hizmetlerin toplamından daha fazlasının Ak Parti tarafından yapıldığını kaydetti. 

- "Üzüm üreticilerinin kredi borçları 1 yıl uzatıldı"

Geçen hafta yaşanan don olayı nedeniyle üzüm üreticilerinin zarar gördüğüne işaret eden Berber, "Bir süre önce don zararı olan çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını bir yıl uzattık. Üzümcülerin Ziraat Bankası'na olan kredi borçları yapılandırılarak bu yıldan itibaren beş yılda ödeme yapmalarını sağladık. İhracatın daha hızlı olması için AK Parti olarak Alaşehir'de gümrük açtık. Burada mühürlenen üzümler açılmadan ihraç ediliyor" dedi.

Manisa'da 1 milyon 500 bin dekarlık tarım arazisinin damlama sulama sistemine geçileceğine dikkati çeken Berber, "2015 yılında Sarıgöl'de Afşar ve Buldan Barajlarımız kapalı devreye girecek bağların tamamını damlama sulama ile yapacaklar. Bunun için gerekli olan maliyeti hazır olup çalışmalara başlandı. Bu çiftçilerimize en güzel hizmettir. Avrupa ülkelerinde ne varsa biz de neden olmasın ilkesiyle hızlı tren, yolların daha rahat olması için de otoyollar, tüneller, köprüler yaptık. Bakınız bunlar olduğunda ürünlerimiz gideceği yere daha seri ulaşmaktadır, yatırımlar artacak devam edecek. Yatırımların olması demek çiftçilerin ürünlerinin anında yerine ulaşması demektir" diye konuştu.