Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru
Genel Seçime Doğru
- AK Parti Manisa Milletvekili adayları Turgutlu'da esnafları ziyaret etti

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili adayları Manisa'nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen törenle vatandaşlara tanıtıldı.

AK Parti Turgutlu İlçe Teşkilat binası önündeki törende adaylar, kürsüye çıkarak kendilerini tanıtarak yapacakları hizmetlere ilişkin bilgiler verdi.

Törende konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber, geçtiğimiz hafta içerisinde don felaketi nedeniyle yaşanan üzüm kaybı için hükumetin düğmeye bastığı söyledi.

İktidar olarak çiftçilerin yanında olduklarını dile getiren Berber, "Çalışmalara başladık. Çiftçilerimizin kredi borçlarını 1 yıla kadar erteledik. Ziraat Bankası'nda 5 yıllık yapılandırma ile borçlara düzenleme getirdik. TARSİM'li olan çiftçilerimizin zararları karşılanacak" dedi.

- "Borçları biz ödedik"

Siyasi partilerin seçim vaatlerini değerlendiren Berber, şunları söyledi:

"Öyle bol keseden atmakla olmuyor bu işler. Dedikleri gibi maaş dağıtımı yapılırsa yine eskisi gibi IMF'nin eline düşeriz. Biz bunların yaptıklarını ödedik. Gelirin yüzde 85'i faizlere gidiyordu ve geriye kalan ile yatırım mı yapacaksın, eğitime, sağlığa bütçemi ayıracaksın. Biz borçları ödedik, şimdi en fazla bütçeyi geleceğimizi oluşturacak öğrencilerimize ayırıyoruz. Eğitim bütçesi yaklaşık 100 Milyar lira, biz boş vaatlerle uğraşmıyoruz. Yeni ve büyük Türkiye için çalışıyoruz. Halkımızın desteğiyle yine 7 Haziran'da bu ülkeyi AK kadrolar yönetecek." 

AK parti Manisa milletvekili adayı Selçuk Özdağ ise MHP 'nin Manisa'da yaptığı aday sıralamasına gündeme getirerek "Bana ülkücü değil diyorlar da Zeynel Balkız mı milliyetçi? Ben 7 yıl hapis yattım, Devlet Bahçeli mi ülkücü?" diye sordu.

Toplantının ardından milletvekili adayları esnafları ziyaret ederek vatandaşlardan destek istedi.