Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Manisa Milletvekili Adayları Manisa'nın Saruhanlı İlçesinde düzenlenen törenle vatandaşlara tanıtıldı

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa milletvekili adayları Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen törende adaylar, kürsüye çıkarak kendilerini tanıtıp yapacakları hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber, bu dönemlerde yaptıklarının en büyük kanıtının İzmir'i ve Manisa'yı İstanbul'a bağlayacak otoyol olduğunu vurguladı.

Konuşmasında geçtiğimiz hafta içerisinde don felaketi nedeniyle yaşanan üzüm kaybı için hükümetin düğmeye bastığını ve üzüm üreticisinin de yalnız bırakılmadığını kaydeden Berber, "Çalışmalara başladık. Çiftçilerimizin kredi borçlarını bir yıla kadar erteledik. Ziraat Bankası'nda 5 yıllık yapılandırma ile borçlara düzenleme getirdik. TARSİM'li olan çiftçilerimizin zararları karşılanacak" diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili adayı Selçuk Özdağ ise seçimlere 38 gün kaldığını belirterek, 7 Haziran'a kadar hükümetin 13 yıldır yaptıklarını anlatacaklarını söyledi.

Özdağ, şöyle konuştu:

"1950'de çok partili hayata geçtik. Menderesi seçtiniz, Ne dediniz? 'Yeter sözde, kararda milletindir' dediniz. Menderes geldi 3 seçim kazandı. Ardından darbe yaptılar Türkiye'nin büyümesini istemezler. Yollarımızın, barajlarımızın, köprülerimizin, okullarımızın olmasını istemiyor batı dünyası. Türkler hep sürünsünler istiyorlar. 28 Şubat post modern darbesi ne oluyor? Şimdi burada başı kapalı başı açık berabersiniz. Türkiye yıkıldı mı? Türkiye bölündü mü? Türkiye'ye bu CHP 'liler, MHP 'liler bu 28 Şubatçılar uzaya füze gönderdi de benim bacımın baş örtüsüne mi takıldı." 

Diğer adayların konuşmaları ardından, il başkanı Zülfikar Gürcan ve beraberindeki milletvekili adayları Saruhanlı halkından destek istedi.