Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: "İş sağlığı ve güvenliğinde reform gerçekleştirdik"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, sağlığı ve güvenliğinde reform gerçekleştirdiklerini söyledi.

7 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler öncesinde çalışmalarına devam eden Özdağ, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, bu konuda reform değerindeki uygulamaları hayata geçirdiklerini kaydetti.

"İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameler"de değişiklikle yaşanan mağduriyetlere neşter vurulduğunu vurgulayan Özdağ,  AK Parti 'den önceki iktidarlar döneminde kangren haline gelmiş birçok meselenin çözüme kavuşturulduğunu belirtti.

Sosyal güvenlik , sendikal haklar, eğitim, sağlık, çalışma hayatı ve benzeri konularda ciddi değişiklikler ve yenilikler yapıldığını vurgulayan Özdağ, "İş sağlığı ve güvenliğinde reform gerçekleştirdik. Bu yasayla özellikle Soma'da yaşanan elim maden kazası sonrasında mağdur olan vatandaşlarımızın yaşadıkları problemler çerçevesinde yer altında çalışan işçilerimize önemli maddi ve sosyal haklar getirilmiştir" diye konuştu.

Evlerde çalışan temizlik veya bakıcılık gibi işler yapan binlerce kadının sosyal güvenlik kapsamına alındığını da hatırlatan Özdağ, "On günden fazla çalışmalarda artık zorunlu sigorta yapılacaktır. Bu insanların geleceğe umutla bakmalarını temin edecek böyle bir düzenlemenin takdirle karşılanması gerekir" dedi.