Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Berber: "Manisa'da imar ve konut hamlesini başlatıyoruz. Çatlasalar da patlasalar da Manisa'nın gelişmesine engel olamayacaklar"

MANİSA (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa'nın imar ve konut sorununu çözmek için kentsel dönüşüm hamlesi başlattıklarını söyledi.

Berber, seçim çalışmaları kapsamında Yunusemre ilçesinde esnafı ziyaret etti. Berber, kentin problemlerine ilişkin esnaf ile sohbet etti, isteklerini not aldı.

 Manisa'nın en önemli sorunlarından birinin konut meselesi olduğunu bildiren Berber, Organize Sanayi Bölgesi'nin yanına yapılacak 6 bin konutun temelini atarak kentsel dönüşüm hamlesini başlatacaklarını söyledi.

Bu hamle ile Manisa'nın konut sorununu çözeceklerini vurgulayan Berber şunları söyledi:

"Organize sanayi bölgemizin yanına 6 bin konutluk bir şehir kuruyoruz. Bu konuda Bakanlar Kurulu'ndan karar çıktı. Önümüzdeki günlerde temelini atacağız. 2+1, 1+1 ve 3+1 olmak üzere orta ve alt gelirlinin de konut sıkıntısını çözmek zorundayız. Buna çatlasalar da patlasalar da engel olamayacaklar. Eğer burada konut ve kira fiyatları İzmir 'i geride bırakmışsa, insanları burada tutamazsınız. O nedenle kentimizin büyümesini engelleyen bu sıkıntıyı, imar ve konut projelerini teker teker hayata geçirerek başlatıyoruz. Lüks konut gayet tabi yapılabilir, yapılmalıdır. Ancak bu sınırlıdır. Şimdi neredeyse ilimizdeki konut projelerinin yarısından fazlası lüks konut projesi haline geldi." 

Kentteki plansız yapılaşmış mahallelerin kentsel dönüşüm kapsamında ele alacaklarını kaydeden Berber, "Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Manisa'ya 10-15 bin konut kazandırmak boynumuzun borcu. Kentsel dönüşüm kapsamında evini boşaltanlar hiçbir mağduriyet yaşamayacak. Böylece emlak ve kira fiyatları da İzmir'in gerisine gelmiş olacak" diye konuştu.