Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Berber: "Manisa Ovası'nın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak 700 milyon lira değerinde basınçlı su projesini hazırladık"

MANİSA (AA) -  TBMM  Plan Bütçe Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa ovasındaki tarım arazilerinin sulama ihtiyacını karşılayacak 700 milyon lira değerinde basınçlı su projesi hazırladıklarını  bildirdi.  

Recai Berber, seçim çalışmaları çerçevesinde,  Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ni ziyaret ederek, tarım alanındaki yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Manisa Ovası'nın sulama ihtiyacını giderecek basınçlı su projesini hazırladıklarını belirten Berber, şu bilgileri verdi:

"Manisa'ya belki 50 yıl sürecek ön önemli bir projeyi kazandırmış olacağız. Ovanın tamamını basınçlı suya aldığımızda 2 milyon dekar araziyi sulayabiliyoruz. Sadece ovaları da değil yamaçlardaki zeytinleri de meyve bahçelerini de damlatma su ile sulayacağız. Bunu sadece bazı yerlere ya da 30, 40 gün süreyle değil, 365 gün bir evde nasıl basınçlı su varsa, ovada da bu su olacak. Bu projeye harcayacağımız para ortalama 700 milyon lira olacak. Olsun. Bunu yapacağız. Hedefimiz büyük. Hep birlikte bu projelerimizi gerçekleştireceğiz. Türkiye 'nin önü açık." 

Hayvancılık sektöründe de her türlü desteğin sağlandığını ancak bazı konularda şikayetlerin bulunduğunu vurgulayan Recai Berber, "İnsanların şikayetleri devam ediyorsa, kendimize soracağız. 'Neden memnun değil bu insanlar' tek tek soracağız. Bürokrasiyi ne kadar ortadan kaldırmaya çalışsak da ne kadar engellemeye çalışsak da sanayicisi ayrı dertli, çiftçisi ayrı dertli. Çünkü Türkiye'de bürokrasi maalesef zihniyet değişimine uğrayamadı" diye konuştu.