Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Berber: - "Basınçlı Suyla Merkezi Tarımsal Sulama projesi ile Manisamızın tarımsal gelirini üçe katlayacağız"

MANİSA (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili ve adayı Recai Berber, Manisa'da pilot bölge olarak uygulamaya konulacak Basınçlı Suyla Merkezi Tarımsal Sulama projesi ile ilk etapta 1,5 milyon dekar arazinin tek merkezden basınçlı suyla sulanacağını bildirdi.

Berber, seçim çalışmaları kapsamında Yunusemre ilçesinde yaptığı konuşmada  ülke tarımını, tarımsal verimi ve geliri üçe katlayacak merkezi sulama projesini açıkladı.

Önümüzdeki dönemin son dönemi olduğunu ve gelecek 50 yıl hatırlanacak projeler bırakmak istediğini vurgulayan Berber, projenin eylül -ekim aylarında hayata geçirilmesi planlandığını, su sondajı devrinin kapanarak, yılda iki hatta üç kez verim alınabileceğini söyledi.

- Manisa pilot bölge olacak

Basınçlı Su ile Merkezi Tarımsal Sulama Projesi'nde Manisa'nın pilot il olacağını ifade eden Berber, Manisa'nın tarımsal gelirinin üçe katlacağını vurguladı.

Manisa'nın pilot bölge olacağını ve ilk etapta Manisa'da 1 buçuk milyon dekar arazi tek merkezden basınçlı su ile sulanacağını anlatan Berber, "Manisa ovasında 50 yıl konuşulacak bir proje hayaliyle yola çıktık. Basınçlı Suyla Merkezi Tarımsal Sulama projesi ile Manisamızın tarımsal gelirini üçe katlayacağız. Dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde olan bu sistemi Manisa ovamıza ve Ege'ye kuracağız" şeklinde konuştu.