Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Demirci Belediyesi, 7 Haziran'da oy kullanmaya gidemeyecek durumdaki vatandaşlar için ulaşım timi kurdu

MANİSA (AA) - Demirci Belediyesi, 7 Haziran'daki milletvekili seçiminde oy kullanmaya gidemeyecek durumdaki vatandaşları sandığa taşıyacak "ulaşım timi" kurdu.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada pazar günü yapılacak seçimde oy kullanmaya gidemeyecek vatandaşlar için çalışma yaptıklarını söyledi.

Seçim günü tüm araçların vatandaşların hizmetinde olduğunu kaydeden Selçuk, 6 personeli yatalak, yaşlı, hasta ve imkanı olmayan vatandaşları seçim sandığına taşımak için görevlendirdiklerini belirtti.

Anayasal bir hak olan oy kullanmayı ve seçime katılım oranını yükseltmek amacıyla böyle bir uygulamayı başlattıklarını vurgulayan Selçuk, şunları söyledi:

"Seçim günü tüm araçlarımız ve görevlendirdiğimiz 6 personelimiz yatalak, yaşlı, aracı ve imkanı olmayan vatandaşlarımızı evlerinden alıp oy kullanacakları okul binasına götürecek. Oyunu kullanan vatandaşları yeniden evlerine bırakılacaktır. Bu vesile ile seçime katılımı yükseltmek ayrıca da imkanı olmayan vatandaşlarımızı oy kullanabilmeleri sağlamak istiyoruz. Pazar günü görevli personelimiz sabah 07.00 'de başı yapacak. Belediyemiz santrali de sabah 08.00'dan akşam saat 17.00'ra kadar görevli personelimiz tarafından yönlendirilecektir."