Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP İl Teşkilatı, çiftçinin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla düzenledikleri eylemde, traktörlerle şehir turu yaptı

MANİSA (AA) -  Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) İl Teşkilatı, çiftçinin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla düzenledikleri eylemde, traktörlerle şehir turu yaptı.

Cumhuriyet Meydanı'nda buluşan partililer, traktörlere binip, şehri turladı.

CHP İl Başkanı Mustafa Ada, gazetecilere açıklamasında, üreticilerin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla bu eylemi yaptıklarını belirtti.

Traktörlerin büyük çoğunluğunu, partililerin sürdüğünün hatırlatılması üzerine Ada, "Traktörler, çiftçilerimizin traktörleri. Genellikle iş sezonu olduğu için yoğunlukla tarla, bağ ve bahçede çalıştıkları için bu şekilde bir zaman ayıramadılar. Üreticilerimizin bir bölümü traktörlerini buraya gönderdi, bir bölümü de kendi geldi" dedi.

- AK Parti , Akhisar'da konvoy yapmama kararı aldı

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, çevreyi kirletmemek ve vatandaşları rahatsız etmemek adına seçim öncesi araç konvoyu yapmama kararı aldıklarını bildirdi.

Şenyiğit, yarın Misak-ı Milli İlkokulu bahçesinden başlayan "Yeni  Türkiye Yolunda Milli İrade Yürüyüşü"nün ise yapılacağını kaydetti.

- CHP adaylarından Sarıgöl'de inceleme gezisi

CHP Manisa milletvekilleri ve milletvekili adayları Özgür Özel ile Sakine Öz, Sarıgöl'de doludan zarar gören üzüm bağlarında incelemede bulundu.

Özgür Özel, doludan zarar gören alanların acilen afet kapsamına alınması gerektiğini öne sürerek, şöyle konuştu:

"Manisa'da bir milyon dekarlık üzüm alanı bulunmakta. Kışın, don nedeniyle 325 bin dekar alan zarar gördü. Bir de geçtiğimiz gün dolu zararı olunca bu yıl 500 bin dekarlık alanda üzümcülük olacak. Zarar çok büyük. Söz veriyorum, meclis açıldığında ilk kanun teklifini yine ben, üzümcü için vereceğim."