Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili adayı Yıldırım: - "Ben açıkca söylüyorum, DAEŞ kanlı bir terör örgütüdür ve lanetliyorum. Sayın Demirtaş'ta PKK bir terör örgütüdür ve lanetliyorum desin o zaman alnından öperim"

MANİSA (AA) - Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, "Ben açıkça söylüyorum, DAEŞ kanlı bir terör örgütüdür ve lanetliyorum. Sayın Demirtaş da, ' PKK bir terör örgütüdür ve lanetliyorum' desin o zaman alnından öperim" dedi.

Yıldırım, Turgutlu'da partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonundaki toplantıda konuşan Yıldırım, verdikleri sözleri yerine getirdiklerini, Turgutlu'dan gelen talepleri dinleyerek, not alarak çözüm bulacaklarını belirtti.

Diğer siyasi partilerin iktidar olmak gibi bir kaygılarının olmadığını anlatan Binali  Yıldırım, "7 Haziran seçimleri sonrası az bir eksikle tek başımıza iktidar olamadık. Halkımız böyle teveccüh etti. Bizimle beraber bugüne kadar siyaset yapan diğer partiler hiç bir zaman iktidar olmadı. 10 yılını aşkın süre vatandaşımız bize iktidar yetkisi verdi. Diğer siyasi partilerin iktidar olmak gibi kaygıları yok, 4 seçime üst üste gireceksiniz oylarınız hep aynı kalacak ve bunu bir başarı öyküsü gibi anlatacaksınız. Maalesef dünyada hiç bir örneği olmayan bir siyasi oluşumu Türkiye yaşıyor" diye konuştu.

Yıldırım, muhalefet partilerinin AK Parti'ye karşı cephe aldığını, seçimden sonra yalandan birbirlerine muhalefet ettiğini oluşturdukları blokun hayal kırıklığı ile sonuçlandığını kaydetti.

HDP'nin gerçek yüzünün ortaya çıktığını, barış isteyenlerin kandırıldığını vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"HDP'ye oy veren vatandaşlarımız barış olsun, kardeşlik olsun diye umutlandı ve bu nedenle HDP'ye oy verdi ama 7 Haziran'ın hemen sonrasında eş başkanları çıktı ve 'verdiğiniz emanet oylara sahip çıkacağız' dedi. Sonra sen misin böyle diyen dağdan bir ses, 'ne konuşuyorsun sen emanet falan yok' dedi. Bu yetmedi, bir milletvekili çıktı ve 'terör örgütü sizi tükürüğü ile boğa'r dedi. Yetmedi, bir başka milletvekili çıktı, 'sırtımızı PKK'ya dayıyoruz' diyerek meydan okudu. Dağa silah götüren milletvekillerini mi dersin, ölen teröristlerin cenazesine gitmeyenlerin canını yakarım diyen genel başkanını mı dersin. İşte ne oldu, bunların gerçek yüzleri ortaya çıktı."

- "Demirtaş, PKK'yı lanetlesin alnından öperim"

Allah ve İslam adını kullanarak insan öldürmenin akla mantığa aykırı olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Ben açıkça söylüyorum, DAEŞ kanlı bir terör örgütüdür ve lanetliyorum. Sayın Demirtaş da 'PKK bir terör örgütüdür ve lanetliyorum' desin o zaman alnından öperim. 102 kişinin hayatını kaybettiği yerde 'katil hükümet' diye meydanlardaki insanları bağırtmak marifet değil" ifadelerini kullandı.

Program sonrası Turgutlu'nun Avşar Mahallesi'ni ziyaret eden Binali Yıldırım, mahalle sakinlerinin bir çok can kaybının yaşandığı kazaların meydana geldiği bölgeye talep ettikleri alt geçidin yapılacağı sözünü verdi.