Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Manisa milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerinde bulundu

MANİSA (AA) -  AK Parti Manisa Milletvekili ve Milletvekili Adayı Recai Berber, Salihli ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. 

Salihli İlçe Teşkilatı'nda partililerle bir araya gelerek çarşı esnafını ziyaret eden Berber, 7 Haziran seçimleri ardından koalisyon görüşmeleri sürecinde MHP 'nin sürekli geride durduğunu belirtti.

"O partinin başında rahmetli Alpaslan Türkeş olsaydı ne olacağını Tuğrul Türkeş söyledi" diyen Berber, konuşmasında "Bu hükümet 3 günde kurulurdu. Şimdi Devlet Bahçeli seçim beyannamesi açıklıyor; '1 Kasım'dan sonra mutlaka koalisyon kuracağız'. İyi de 1 Kasım'dan sonra ne değişiyor ? Şimdi neden bu hükumeti kurmadın. Biliyor ki 1 Kasım'dan sonra böyle bir olay bir daha karşısına gelmeyecek" ifadelerini kullandı.

Partisinin 1 Kasım'da tek başına iktidar olacağını ileri süren Berber, "Milletimizin 7 Haziran'da verdiği kararın başımızın üstünde yeri var.  Önümüzde artık bir seçim var. Bu Türkiye için bir fırsattır.  Manisa'da da biz en az 5 milletvekilini çıkartacağız. Salihli'den de İsmail Bilen kardeşimizi tekrar meclise göndereceğiz" diye konuştu.

- Aydemir, Yunusemre'de

 AK Parti Manisa Milletvekili ve Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, partisinin Yunusemre ve Şehzadeler ilçe teşkilatları tarafından ortaklaşa düzenlediği Sandık Görevlileri İstişare toplantısına katıldı.

Tarihi Bedesten'de gerçekleşen toplantıda konuşan Aydemir, kendisinin partinin çeşitli kademelerinde görev aldığını hatırlatarak, "Teşkilatlarımız partimizin omurgasıdır. Teşkilatlarımızın AK Parti'nin icraatlarının ve projelerinin anlatılmasının yanı sıra nerede bir mazlum, nerede bir mağdur varsa, hangi evin bacasından duman tütmüyorsa tespit edip yanında olma sorumluluğu vardır" diye konuştu. 

- Baybatur, Salihli'de 

Seçim çalışmaları kapsamında Salihli ilçesini ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili ve Milletvekili Adayı Murat Baybatur da esnafları ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlarla görüştü. 

AK Parti'nin vaatlerinin diğer partilerin vaatlerinin çok üstünde olduğunu ve bunların da sağlam zeminlere dayanan vaatler olduğunu söyleyen Baybatur, gece gündüz demeden sokak sokak, kapı kapı dolaşarak herkese ulaşacaklarını söyledi.

Daha sonra AK Parti Salihli İlçe Başkanlığı ziyaret eden Baybatur, "AK Parti olarak vaatlerimizle kimseyi kandırmıyoruz. Eskiden olduğu gibi, 'o ne yaparsa beş fazlası' demiyor, sağlam zeminler üzerine basan vaatleri halkımıza sunuyoruz. Biz AK Parti olarak mevcut yapı ve imkanlar içerisinde ülke ekonomisini bozmadan halkımıza yapılacak en iyi işleri yapıyor ve vaat ediyoruz. Vatandaşlarımız muhalefet partilerinin vaatlerini ciddiye almıyor. 'AK Parti söz verdiyse yapar' diyor" diye konuştu.

- Erdem Kula'da 

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Ozan Erdem ise seçim çalışmalarını Kula ilçesinde sürdürdü.

Partisinin ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Erdem, partililerle birlikte sanayi esnafını ziyaret ederek partisinin politikalarını anlattı.

1 Kasım seçimlerinin önemine değinen, seçimleri milat olarak nitelendirdiğini söyleyen Erdem, "Bu seçimden sonra her şey çok daha güzel olacak. Allah'ın izniyle tek başımıza iktidara geleceğiz. Millet yeniden AK Parti ile gülecek" dedi.