Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Manisa İl Teşkilatı, milletvekilliği seçimleri için aday adayları üzerinde temayül yoklaması yaptı

MANİSA (AA) - Manisa AK Parti İl Teşkilatı 7 Haziran'da yapılacak olan 25. dönem milletvekilliği seçimleri temayül yoklaması yaptı.

Manisa Atatürk Spor Salonu'nda yapılan temayül yoklamasında 2 bin 615 partili, 53 aday adayı arasındaki tercihleri için oy kullandı.

Temayül yoklamasına Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Sivas Milletvekili Ali Turan, Kadın Kolları MKYK Üyesi Taciser İçiyer, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Nesibe Erdoğan da katıldı. 

Temayül öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Muş, hafta sonunda  Türkiye genelinde temayül yoklamalarının tamamlanacağını kaydetti.

Manisa'daki temayül için 5 kişilik heyet ile geldiklerini belirten Muş, adayların belirlenme süreciyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Temayüle giren 53 aday adayımız var. Tüm ilçelerimizin yönetimler, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle başkanları oy kullanacak. 17 ilçe için 17 sandık kuruldu. Sistem bu şekilde işleyecek. 6 Mart ile 16 Mart arasında AK Komisyonlar kurulacak. Birinci mülakatlar başlayacak, 12 genel başkan yardımcımızın başkanlığında 12 komisyon kurulacak. 16-22 Mart tarihleri arasında yine genel başkan yardımcılarımızdan oluşan komisyon kurulacak, değerlendirmeler yapılacak. 22 Mart - 7 Nisan tarihleri arasında Başbakanımızın ve genel başkanımızın başkanlığında ve ilgili üyelerden oluşan üst komisyon listeleri nihai halinde getirecek. 7 Nisan tarihi itibariyle listeler tamamlanarak Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek. Temayül sonuçları ile ilgili kamuoyuna açıklama yapılmayacak."

Temayül yoklamasında ilçe ve merkezden gelen parti üyeleri, kayıtlı oldukları sandık başlarına giderek kayıtlarını yaptırıp, oylarını kullandı.