Gölmarmara'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası

Gölmarmara'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
Gölmarmara'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
- Gölmarmara ilçesinde, tarım işçilerini taşıyan kamyonetin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 15 kişinin yaşadığı Çökelek Mahallesi, Kurban Bayramı'na hüzünlü giriyor

MANİSA (AA) ? Gölmarmara ilçesinde, tarım işçilerini taşıyan kamyonetin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 15 kişinin yaşadığı Çökelek Mahallesi, Kurban Bayramı'na hüzünlü hazırlanıyor.

Çökelek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kılınç, kazanın üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen acılarının hala çok taze olduğunu söyledi.

Mahallede Ramazan Bayramı'nda olduğunu gibi Kurban Bayramı'nda da büyük bir sessizlik ve hüznün hakim olduğunu belirten Kılınç "Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Ancak bu dava sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

- "Bayram havası yok"

Hayatını kaybeden 15 işçinin mezarlarının Manisa Büyükşehir ve Salihli Belediyesinin katkıları ile yapıldığını anımsatan Kılınç, şunları söyledi:

"Her iki belediyemize de bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kazanın ardından gelen ilk bayram yani Ramazan Bayramı, mahallemiz için yas havasında geçti. Şimdi yine bir bayramı yaşamak üzereyiz. Halkımız biraz toparlanmış durumda ama acımız halen çok taze. Çünkü 15 farklı evde her biri yürek yakan dramlar var. Yaşanılan anılar, sevinçlerimiz gözlerimizin önünden gitmiyor. Dolayısıyla mahallemizde yine bir bayram havası ne yazık ki yok. Elimizden gelen dua etmek." 

Kılınç, kaza nedeniyle açılan davanın sürdüğünü, sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek "15 canımız gittikten sonra ailelere milyonlar ödense ne olur. Bu insanlar benim köyümün lokomotifiydi. Her biri birbirinden çalışkandı" diye konuştu. 

Gölmarmara ilçesi Hacıveliler Mahallesi yakınlarında üzüm bağına asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile süt tankerinin çarpışması sonucu 15 kişi ölmüş, 1 kişi ağır yaralanmıştı.