"Gündüzlü Bakım Evleri" projesi

"Gündüzlü Bakım Evleri" projesi
"Gündüzlü Bakım Evleri" projesi
- Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Konan: - "Proje doğrultusunda, müdürlük bünyesinde hizmet veren binaların yeniden yapılandırması için çalışmalara başlattık."

MANİSA (AA) - Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, "Gündüzlü Bakım Evleri" projesi kapsamında müdürlük bünyesindeki binaların yeniden yapılandırılması için çalışmalara başlandığını bildirdi. 

Konan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun açıkladığı "Gündüzlü Bakım Evleri" projesi için seçilen pilot iller arasında Manisa'nın da olduğunu hatırlattı. 

Engelli yakını bulunan vatandaşların kurumlardan hizmet alması için çalışmalara başladıklarını belirten Konan, şöyle devam etti:

"Proje doğrultusunda, müdürlük bünyesinde hizmet veren binaların yeniden yapılandırması için çalışmalara başlattık. Buraları engellilerimizin kullanımına uygun hale getireceğiz. Engelli vatandaşlarımız ile yakınlarının hizmet almalarını sağlayacağız. Manisa için güzel bir hizmet dönüşümü olduğuna inanıyorum."

Konan, Manisa'da bakım ücreti alan 8 bin 200 engelli bulunduğunu belirterek, "Engelli ailelerin valiliğimize, bizlere ve milletvekillerimize isteklerinin belirtmesinin de Manisa'nın pilot il olmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Kurum olarak elimizden gelen ne varsa yapacağız" ifadelerini kullandı.

Engelli yakını olan ailelerin yaşam kalitelerini hem psikolojik hem de sosyal anlamda düzeltmek için hayata geçirilecek "Gündüzlü Bakım Evleri" projesi için Denizli'nin yanı sıra Ankara, Manisa ve İzmir pilot il olarak seçildi. Aileler, bakımlarını üstlendikleri engelli yakınlarını, alışverişe, ziyarete ya da tatile giderken gündüzlü bakım evlerine bırakabilecekler.