Güney Koreli askeri ataşenin Atatürk sevgisi

Güney Koreli askeri ataşenin Atatürk sevgisi
Güney Koreli askeri ataşenin Atatürk sevgisi
- Manisa'da gazileri ziyaret eden Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han'ın Atatürk resimli kravatı ve kol saati ilgi topladı

MANİSA (AA) - Gazileri ziyaret eden Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han, Atatürk resimli kravatı ve kol saati ile ilgi topladı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şubesi üyeleriyle bir araya gelen Jooseong Han, ilçedeki 3 gazi torununa eğitim yardımında bulundu.

Han, merhum Kore gazisi İsmail Ulaş'ın torunu Tuğçe İşlek, gazi Hasan Güç'ün torunu Emre Güç ve gazi Ali Kocakaya'nın torunu Sühaeyla Kocakaya'ya burs ve sertifika verdi. 

Türklerin her zaman kalbinde ayrı bir yeri olduğunu belirten Jooseong Han, Türkiye ve Güney Kore arasındaki gönül bağının sonsuza dek süreceğini ifade etti. 

- "Sizi unutmadık, unutmayacağız"

Salihli'deki gazilerle uzun uzun sohbet eden Han, gazilerle birlikte "Kahraman Türk Askeri" anlamına gelen marşı okudu.

Kore halkının gazileri unutmadığını ve unutmayacağını ifade eden Han "Siz gazilerimiz ve şehitlerimiz olmasaydı şimdiki Kore'de yaşayamazdık. Biz bunun farkındayız ve Kore halkı olarak sizi unutmadık, unutmayacağız" dedi.

Ziyareti sırasında önce kolundaki Atatürk fotoğraflı ve Atatürk yazılı saati, sonra da Atatürk fotoğraflı kravatını gösteren Jooseong Han, "Atatürk her zaman buradadır" ifadelerini kullandı

 Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın  ise "Kore Ateşesi Han'ın gazilerimizi bizzat ziyaret etmesi de bizi son derece onurlandırmıştır" dedi.

Programa Muharip Gaziler Cemiyeti Genel Başkanı Şükrü Tandoğan ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı da eşlik etti.