Güreş: Avrupa Yıldızlar Şampiyonası

Güreş: Avrupa Yıldızlar Şampiyonası
Güreş: Avrupa Yıldızlar Şampiyonası
- Grekoromen stilde altın madalya kazanan Kerem Kamal, memleketi Manisa'da davul zurnayla karşılandı - Kamal: -"Şampiyonluğumu tüm şehitlerimizin ruhuna adıyorum"

MANİSA (AA) - Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Kerem Kamal, memleketi Manisa'da davul zurnayla karşılandı.

Dünya Güreş Birliği (UWW) bünyesinde Sırbistan'daki Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nın son gününde grekoromen stilde altın madalya kazanarak Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonu olan Kerem Kamal, memleketi Manisa'ya geldi.

Manisa Otogarı'nda davul zurnayla karşılanan Kamal, arkadaşları tarafından omuzlara alındı.

Kamal, şampiyonada altın madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu, Bosna Hersek'te düzenlenecek Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanmayı hedeflediğini belirtti.

Geçen sene dünya şampiyonluğunu kıl payı kaçırdığını, bu sene şampiyon olacağına inandığını ifade eden Kamal, "Şampiyonluğumu tüm şehitlerimizin ruhuna adıyorum" dedi.

Kamal'ın antrenörü Süleyman Güngör, grekoromen stilde altın madalya kazanan sporcunun geçen sene Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi olduğunu, birkaç gün sonra dünya şampiyonluğuna hazırlanacaklarını kaydetti.

Şampiyon güreşçinin babası Kasım Kamal da "Manisa'mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Çok mutluyum. Tarif edilemez bir mutluluk yaşıyoruz. Teknik heyete ve müdürümüze çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kamal'ı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise  Atatürk Spor Salonu içerisinde yer alan güreş salonuna şampiyon güreşçinin isminin verildiğini ifade etti.