Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
MANİSA (AA) - MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, "Burada tek bir terörist kalmayınca kadar bu ülkenin selameti için bu operasyonlar devam etmeli,...

MANİSA (AA) - MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, "Burada tek bir terörist kalmayınca kadar bu ülkenin selameti için bu operasyonlar devam etmeli, terör örgütü eylem yapamaz hale getirmelidir" dedi.

Balkız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dağlıca, Diyarbakır ve ülkenin çeşitli noktalarında terör olaylarının yaşandığını, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. 

Türkiye 'nen önemli bir süreçten geçildiğini ifade eden Balkız, vatan, milletin birliği için bu günlerin "son şans" olduğunu ifade ederek, 4 yıllık çözüm süreci içinde hükümetin PKK terör örgütü tarafından kandırıldığını kaydetti. 

Balkız, dağlarda, mağaralarda terörist arayan güvenlik güçlerinin  bugün operasyon yapamaz hale getirildiğini, kışlalarında, karakollarında kalmak zorunda olduğunu ifade ederek, "Çözüm süreci Türkiye'de yenilmiş artık eylem yapamaz hale gelmiş olan bu kirli örgütün rahatlama, silahlanma, hazırlanma ve dağdan şehre inme süreci olmuştur" görüşünü savundu.