HDP binalarındaki patlama

HDP binalarındaki patlama
HDP binalarındaki patlama
- HDP İl Örgütü Eş Başkanı Taycı: "Bu saldırıyı tüm insanlığa tüm Türkiye halklarına ve barışa yapılmış alçakça bir saldırı olarak değerlendiriyoruz"

MANİSA (AA) - HDP Manisa İl Örgütü Eş Başkanı Sait Taycı, Adana ve Mersin'de parti binalarına meydana gelen patlamaları, tüm insanlığa, Türkiye halklarına ve barışa yapılmış alçakça bir saldırı olarak gördüklerini söyledi. 

HDP'nin Adana ve Mersin il örgütü binalarında meydana gelen patlamalar, partinin Manisa il örgütü üyeleri ile bazı sivil toplum kuruluşların katılımıyla yapılan yürüyüşle protesto edildi. 

Partinin Manisa il binası önünde toplanan grup, ellerinde döviz ve parti flamalarıyla Manolya Meydanı'na kadar yürüdü. 

Yürüyüşe katılan HDP Manisa İl Örgütü Eş Başkanı Taycı, yürüyüş sonunda seçim otobüsü üzerinden yaptığı basın açıklamasında, parti olarak seçim döneminde maruz kaldıkları saldırıları kınadıklarını belirterek, şunları söyledi: 

" Bugün yine bir saldırıya uğradık. Saldırıyı gerçekleştiren karanlık güçler şunu iyi bilsinler ki, hiç bir baskı hiç bir zulüm hiç bir saldırı  bizleri halklarımızla buluşturmaktan asla alıkoyamacaklardır. Parti olarak sağduyulu olacağız. Bu saldırıyı, tüm insanlığa tüm Türkiye halklarına ve barışa yapılmış alçakça bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. 'Bütün halklar, eşit, kardeştir' diyoruz. Her türlü anlayışı sağduyulu olmaya çağırıyoruz ve asla intikam yeminleri atmak istemiyoruz. Çünkü biz barışın kardeşleriyiz."