Hobi olarak başladı, siparişleri yetiştiremiyor

Hobi olarak başladı, siparişleri yetiştiremiyor
Hobi olarak başladı, siparişleri yetiştiremiyor
MANİSA (AA) - Sarıgöl ilçesinde yaşayan Mehmet Saraç, hobi olarak yaptığı gemi maketleri beğenilince ticaretini yapmaya başladı.Yaklaşık 10 yıl önce...

MANİSA (AA) - Sarıgöl ilçesinde yaşayan Mehmet Saraç, hobi olarak yaptığı gemi maketleri beğenilince ticaretini yapmaya başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce Manisa'nın Sarıgöl ilçesine yerleşen 60 yaşındaki Mehmet Saraç, yaptığı açıklamada, yıllarca İstanbul 'da saraçlık yaptığını, mesleği unutulmaya yüz tutunca iflas ettiğini, ödeyemediği bir çek yüzünden de 3 ay cezaevinde kaldığını söyledi.

Cezaevinde kaldığı sırada gemi maketleri yapanları önce uzaktan izlediğini daha sonra yanlarına giderek nasıl yaptıklarını gördüğünü anlatan Saraç, "Kendi işlerimi kaybettim, iflas ettim. Çek sebebiyle 3 ay cezaevinde yattım. Cezaevinde maket gemi yapanları seyrettim. Kendi kendime yaparım dedim ve yapmayı başardım. Hatta yaptığım gemiyi seyrederek öğrendiğim cezaevindeki arkadaşıma hediye ettim" dedi.

Maket gemiler için evini atölyeye çeviren Saraç, çevresindeki arkadaşlarına maliyetine maket gemiler yaptığını ve çok beğenildiğini artık ticarete atılmayı düşündüğünü söyledi.

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Hediye

  ,

  Gemi

  ,

  Hobi

  ,

  iflas

  ,

  manisa