"Huzurlu Saruhanlı için tüm esnaf el ele" projesi

"Huzurlu Saruhanlı için tüm esnaf el ele" projesi
"Huzurlu Saruhanlı için tüm esnaf el ele" projesi
- Saruhanlı Kaymakamlığı tarafından başlatılan proje esnafa tanıtıldı

MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamlığı tarafından başlatılan "Huzurlu Saruhanlı için tüm esnaf el ele" adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Belediye Kültür Merkezi'ndeki toplantıya, Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkan Vekili Burhan Tezcan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Serhat Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban ile oda başkanları, muhtarlar ve ilçe esnafı katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Balaban, asayiş olaylara önlem alabilmek için MOBESE sisteminin gerekli olduğunu kaydetti. 

Saruhanlı'daki mevcut MOBESE sisteminin geliştirilmesini hedeflediklerini söyleyen Gökhan Balaban, şöyle konuştu:

"2012 yılında ilçemizde 504 olayda 65 faili meçhul varken sadece ana kavşakta ve sayılı sayıda esnafımızda kamera bulunmaktaydı. 2013 yılında Saruhanlı Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi ve Saruhanlı Belediyesi'nin teşvik ve katkılarıyla genişletilen MOBESE sistemi sayesinde 541 olayda faili meçhul sayısı 40'a düştü. 2014 yılında halkımızın da desteği ile genişletilen MOBESE sistemiyle, meydana gelen 479 olayda faili meçhul sayısı 28'e gerilemiştir." 

MOBESE sisteminin güvenlik için büyük önem taşıdığına dikkati çeken Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz da tüm katılımcılara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti.