İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi

İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi
İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi
- Vali Bektaş: "Ramazan ayı boyunca yaklaşık 14 bin 500 kişiye iftar verildi, bu sayı 20 bine ulaşacak"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca yaklaşık 14 bin 500 kişiye iftar verildiğini belirterek bu sayının 20 bine ulaşacağını söyledi.

Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi kapsamında Akhisar Zübeyde Hanım İlkokulu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi. 

Yaklaşık bin 200 kişinin katılımıyla düzenlenen yemeğe Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Sosyal Etüt ve proje Müdürü Hilmi Polat, Akhisar protokolü, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, engelli ve engelli aileleri, Akhisar mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

İftar yemeği öncesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Bektaş, "İftar Vakti Kardeşlik Vakti projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca bugüne kadar yaklaşık 14 bin 500 kişiye iftar yemeği verildi, bu sayının Ramazan ayı sonunda 20 bine ulaşacağınıtahmin ediyoruz. Gerek katkı sağlayan hayırsever kişi ve kuruluşlara, gerekse iftara katılarak birlik ve beraberlik içerisinde Ramazanın daha anlamlı yaşanmasını sağlayan vatandaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

İftar yemeğinin ardından beraberindekilerle birlikte mahalle kahvesine giden Vali Bektaş, burada vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.