İşaret diliyle şarkı söylediler

İşaret diliyle şarkı söylediler
İşaret diliyle şarkı söylediler
- Kula'da engellilerin sorunlarına dikkat çekmek üzere hazırlanan video klipte belediye başkanı, kaymakam, emniyet müdürü gibi protokol üyeleri de işaret diliyle şarkı söyledi

MANİSA (AA) - Kula'da engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan video klibe ilçe protokolü de işaret diliyle şarkı söyleyerek katkıda bulundu.  

 Kula Halk Eğitim Merkezi'nin başlattığı "Ellerimiz Sesimiz Olsun" projesi kapsamında işitme engellilerle iletişim kurabilmek için işaret dili eğitimi alan kursiyerler, engellilerin sorunlarını gündeme getirmek amacıyla bir video klip hazırladı.

Belediye başkanı, kaymakam, emniyet müdürü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların da işaret diliyle şarkı söyleyerek katkı gösterdiği klip, sosyal medyada ilgi gördü.

Kula Halk Eğitim Merkezi işaret dili öğretmeni Cemile Demirelli, "Halk eğitim merkezindeki kursta 50 kursiyerin eğitim aldığını, hazırladıkları bu projeyle işitme engellilerin sorunlarını farklı bir yöntemle dile getirmek istediklerini kaydetti.