İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
MANİSA (AA) - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı, Manisa'da bir grup yargı mensubu tarafından...

MANİSA (AA) - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı, Manisa'da bir grup yargı mensubu tarafından protesto edildi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, dün İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısıyla ilgili Manisa Adliye Sarayı önünde yargı mensuplarıyla basın açıklaması yaptı. 

Saldırıyı kınadıklarını belirten Şimşek, "Son yıllarda adaletin tecellisi dışında hiçbir düşünceleri olmayan hakim, savcı ve avukat meslektaşlarımıza karşı düzenlenen menfur saldırılar umarım son bulur. Yargı camiası olarak acımız büyük ve tarif edilemez" dedi.

- "Avukatlar itibarsızlaştırılmasın"

Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan da savcı Kiraz'a yapılan saldırıdan dolayı oldukça üzgün olduklarını kaydederek, "Yaşanan bu terör olayının ardından avukatları hedef haline getirir söylemleri doğru bulmuyoruz. Bu söylemlerin avukatları itibarsızlaştırma girişimi olarak gördüğümüzü belirtmek istiyoruz" diye konuştu.