İzmir Orman Bölge Müdürü Aybal

İzmir Orman Bölge Müdürü Aybal
İzmir Orman Bölge Müdürü Aybal
- "Orman teşkilatı, bundan 10 yıl öncesine göre ekipman, bina ve tesis bakımından oldukça iyi seviyelere geldi"

MANİSA (AA) - İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Akhisar Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı şeflikleri ziyaret etti.

Şahin Aybal, Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Soma ve Göktepe Orman İşletme  şefliklerinde görev yapan mühendis ve işçiler ile bir araya geldi. 

Ziyarette, Akhisar Orman İşletme Müdürü Mustafa Temel ve Soma İşletme Şefi Orhan Alagöz'den bilgi alan Aybal, daha sonra Soma Sevişler Barajı kenarında yer alan Sevişler Orman Yangınları İlk Müdahale Üssü'nde incelemelerde bulundu. 

- "Büyük bir aileyiz"

Aybal, ormancılık mesleğinin zaman ve mekan kavramı olmayan, çok geniş çalışma alanlarında 7 gün 24 saat icra edilen bir meslek olduğunu, bu yüzden de mühendisinden, işçisine ve memuruna kadar geniş bir aile gibi olduklarını kaydetti. 

Sevgi saygı çerçevesinde uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Aybal, özellikle orman yangınları gibi dünyanın en riskli işlerinden birini icra etmenin tam bir takım çalışması ve ekip ruhunu gerektirdiğini dile getirdi. 

Uyum sağlandıktan sonra başarının geldiğine işaret eden Aybal, şunları söyledi:

"Orman teşkilatı bundan 10 yıl öncesine göre ekipman, bina tesis bakımından oldukça iyi seviyelere geldi. Özellikle orman alanlarına konuşlanmış yangın üsleri ve gözetleme kuleleri gibi personelin yaşam alanlarının sıfırdan yeniden yapılarak konforlu hale geldi. Biz ormancılık hizmetini halkımıza sunarken nasıl 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibini benimseyerek yapıyorsak aynı şekilde kendi çalışan personelimize de aynı değeri önemi vererek onların çalışma verimlerini daha da artırılmasını sağlıyoruz." 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  Mekan

  ,

  orman

  ,

  zaman

  ,

  müdahale

  ,

  manisa

  ,

  BİNA