Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
MANİSA (AA) - Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Manisa'da bir grup kadın Atatürk Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk...

MANİSA (AA) - Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Manisa'da bir grup kadın Atatürk Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk bıraktı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi üyelerinin organizasyonunda toplanan kadınlar Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşını okudu.

Grup adına konuşan Şükran Kaya, kadınlar olarak her türlü şiddete karşı olduklarını belirtti.

Dünyanın her yerinde kadınların şiddet gördüğünü ifade eden Kaya, "Ülkemizde şiddet sadece fiziksel şiddet olarak algılanıyor. Şiddet ile ilgili rakamlar adliye ya da polis kayıtlarından tespit ediliyor. Evdeki şiddet gizleniyor. En çok şehir merkezlerinde şiddete rastlanıyor. Kadınlara uygulanan şiddet ilçelerde daha az" dedi.

Şiddeti toplumun körüklediğini savunan Kaya, "Türkiye'de kadınların uğradıkları şiddete yönelik bir çok araştırma var ve yapılıyor. Şiddete uğrayanlar, bu olayda kendilerini suçlu hissettikleri için, gizliyorlar. Tespit edilen rakamlar gerçekçi değil" ifadelerini kullandı.