Kağıt atıklar 289 ağacı kurtardı

Kağıt atıklar 289 ağacı kurtardı
Kağıt atıklar 289 ağacı kurtardı
MANİSA (AA) - Saruhanlı'da ilçe milli eğitim müdürlüğünün düzenlediği kampanyada öğrencilerin topladığı kağıt atıkların, 289 ağacı kesilmekten...

MANİSA (AA) - Saruhanlı'da ilçe milli eğitim müdürlüğünün düzenlediği kampanyada öğrencilerin topladığı kağıt atıkların, 289 ağacı kesilmekten kurtardığı bildirildi.

Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kağıt Asla Çöp Değildir" kampanyası kapsamında ilçedeki 55 okulda 17 bin 300 kilogram kağıt toplandığını söyledi. 

Bir ton birinci hamur kağıt üretimi için 17 ağaç kesildiğini vurgulayan Işık, 17 tonluk kağıt toplayarak, 289 ağacın kesilmekten kurtardıklarını ifade etti.

Işık, kampanya ile öğrencilerin tasarruf yapmayı öğrendiğini hem de okul aile birliklerine para kazandırıldığını belirterek, "Kullanılmış ders kitapları ve yıl içinde toplanan atık kağıtları birleştirilerek ihale ile satışa sunduk. 1 ton atık kağıdı 230 liradan satışını gerçekleştirdik. İlgili firma bizzat okullara giderek kağıtları depolardan teslim aldı. Okul payları da okulların aile birliği hesaplarına aktarılacak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  tasarruf

  ,

  Kampanya

  ,

  Aile

  ,

  Para

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ders

  ,

  ihale

  ,

  firma

  ,

  manisa