Kanaryacılar Manisa'da yarıştı

MANİSA (AA) -  Manisa Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen fuar ve yarışmada Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen kanarya sevenler bir araya...

MANİSA (AA) -  Manisa Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen fuar ve yarışmada  Türkiye 'nin çeşitli illerinden gelen kanarya sevenler bir araya geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyonda, çeşitli ırklardan kanaryalarla, yetiştiricilik malzemeleri sergilendi.  

Türkiye Kafes Kuşları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa Kanaryacılar Derneği Başkanı Ersan Güvenli, 1963 yılında kurdukları dernek çatısı altında bir çok fuar ve yarışma düzenlediklerini kaydetti.

Manisa'daki yarışmanın amacının ırk güzelliği seçimi olduğunu ifade eden Güvenli, "Şu an burada 2 bin 600 kuş yarışıyor. Kuşların bir çoğu şehir dışından geldi. Manisa'dan yaklaşık bin kuşumuz var, kalanlar ise şehir dışından geldi. Parisien, Yorkshire, Gloster, Hagi, İtalikus gibi kanaryaların cinsleri var. Bunlar ırk kuşları. Burada ırkını en iyi temsil eden kuş birinci seçiliyor. Renk kuşlarımız ayrı, muhabbet kuşları ve kıvrık gagalı kuşlarımız ayrı olmak üzere yarışıyor" dedi. 

Yarışmada derece alan kuşların sırasıyla Türkiye ve Dünya Şampiyonasına katılmaya hak ettiğini belirten Güvenli, 2012 yılında Manisa Kanaryacılar Derneği olarak İtalya Bari'de yapılan yarışmada dünya 1.si olduklarını hatırlattı.

Hafsa sonu yapılan yarışma sonunda dereceye giren kanarya sahiplerine ödülleri verildi.