Karlıova'daki terör saldırısı

Karlıova'daki terör saldırısı
Karlıova'daki terör saldırısı
- Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evinde yas var - Anne Huma Dirik: -"Sabahtan bu yana içimde bir sıkıntı vardı. Meğer oğlum şehit olmuş"

MANİSA (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evinde yas var.

Eşi hayatta olmayan, geçimini düğünlerde yemek yaparak sağlayan anne Huma Dirik'e (65) oğlunun şehit olduğu haberi verildi.

Düğün yemeği yapmaya gittiği evden yakınları tarafından evine çağrılan ve şehit haberi verilen anne Dirik, "Sabahtan bu yana içimde bir sıkıntı vardı. Ağzıma bir lokma ekmek koymadım. Meğer oğlum şehit olmuş" dedi.

Sarıgöl Kaymakamlığına vekalet eden Kula Kaymakamı Murat Güven, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Doğan, İlçe Emniyet Amiri Salih Öztürk ile İlçe Müftüsü Mustafa Akkurt, aileye başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Şehidin ailesinin oturduğu Ayan Mahallesi Ayankuyu Sokak ile evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Haberi duyan vatandaşlar, taziye ziyaretinde bulunmak üzere Dirik'in evine gitti.

Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in eşi Bilgen Köse Dirik'in Sakarya'da bulunduğu, olayın ardından Bingöl'e gittiği öğrenildi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkisinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yapılan yol kapatmasına müdahale maksadıyla bölgeye intikal eden Jandarma Özel Harekat birliğine ait araçlarından birinin geçişi esnasında önceden yola döşenmiş uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, patlamada 3  asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.