Karlıova'daki terör saldırısı

Karlıova'daki terör saldırısı
Karlıova'daki terör saldırısı
- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evine taziye ziyaretleri sürüyor - Şehidin kayınbabası Köse: "Haşim ile en son telefonda konuşurken bana, "Savaşırken ölmek bana koymaz, hiç gücüme gitmez ama haince, kalleşçe bir tuzak kurularak öldürülmek çok zoruma gider demişti"

MANİSA (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evine taziye ziyaretleri sürüyor.

Manisa Valisi Edoğan Bektaş, beraberinde Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan ile birlikte şehidin baba evini ziyaret etti. Anne Huma Dirik (65),  büyük dayısı Ali Rıza Aşçı, Haşim Dirik'in kayınbabası Hasan Sadık Köse ile bir süre sohbet eden Bektaş, başsağlığı diledi. 

Anne Dirik'i teselli etmeye çalışan Vali Bektaş, "Metanetli ve güçlü olmalıyız, sabır diliyorum. Şehidimizi en iyi şekilde uğurlayacağız. Bu çok ama çok ağır bir yük. Omuz omuza verip, bu acıyı paylaşacağız. Siz artık şehit eşi ve şehit çocuklarısınız" dedi.

Şehidin kayınbabası Hasan Sadık Köse, bir süre önce damadıyla telefonda görüştüğünü aktararak, "Savaşırken ölmek bana koymaz, hiç gücüme gitmez ama haince, kalleşçe bir tuzak kurularak öldürülmek çok zoruma gider demişti" dedi.

- Vatandaşlar teröre tepkili

Dirik ailesinin oturduğu Ayan Mahallesi Ayankuyu Sokak ile şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Haberi duyan vatandaşlar, taziye ziyaretinde bulunmak üzere Dirik'in evine gitti.

Oğlu Siirt'in Eruh ilçesinde Jandarma üst çavuş olarak görev yapan Elif İnce, şehidin evini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Teröre lanet eden İnce, "Bu olaylar bir an önce sona erdirilsin" dedi.

İnce'nin konuşmasına bazı vatandaşlar destek vererek alkışladı. 

Bu arada, herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, vatandaşları sakin olmaları konusunda uyararak, şehit cenazesi olduğunu ve alkışlamamalarını  istedi. 

İkindi namazının ardından şehit cenazesinin kaldırılacağı Siteler Mahalle Camisinin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkisinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yapılan yol kapatmasına müdahale maksadıyla bölgeye intikal eden Jandarma Özel Harekat birliğine ait araçlarından birinin geçişi esnasında önceden yola döşenmiş uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, patlamada 3  asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.