Karlıova'daki terör saldırısı

Karlıova'daki terör saldırısı
Karlıova'daki terör saldırısı
- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, Sarıgöl'de toprağa verildi - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: - "Bu vatanı milyonlarca şehitle aldık, gerekirse o şerefsizlerin kökünü de kurutacağız. Türkiye bitmez o kadar kolay değil, gerekirse 78 milyon şehit veririz vatanı vermeyiz"

MANİSA (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, memleketi Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Şehidin cenazesi ilk olarak Türk bayrakları ile donatılmış Ayan Mahallesi Ayankuyu Sokak'taki babaevine tekbirler eşliğinde getirildi. 

Okunan duanın ardından Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in annesi Huma Dirik (65), dayısı Ali Rıza Aşçı, Haşim Dirik'in kayınbabası Hasan Sadık Köse, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak ağladı. Şehit Dirik'in yakınlarını sağlık ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.

Şehit Uzman Çavuş Dirik'in cenazesi daha sonra tören için Siteler Mahalle Camisi'ne götürüldü.

Buradaki törene, Dirik'in ailesi ve yakınları, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur, Selçuk Özdağ, Zeynel Balkız, Erkan Akçay ve Mazlum Nurlu, Aydın Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Manisa Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Zeybekci, ikindi namazının ardından cenaze töreni öncesinde aileye başsağlığı diledi.

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, bir süre askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Sarıgöl Kabristanlığı'na götürüldü.

Yaklaşık 3 kilometre boyunca Bakan Zeybekci ile şehidin ailesi, yakınları, törene katılanlar ve vatandaşlar, cenaze aracının arkasından yürüdü.

Yürüyüş sırasında vatandaşlar terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

-"78 milyon şehit veririz vatanı vermeyiz"

Bakan Zeybekci, bazı vatandaşların terörün bir an önce bitirilmesini istediklerini söylemesi üzerine ablasının çocuğunun da şehit olduğunu belirterek, "Bu vatanı milyonlarca şehitle aldık, gerekirse o şerefsizlerin kökünü de kurutacağız. Türkiye  bitmez o kadar kolay değil, gerekirse 78 milyon şehit veririz vatanı vermeyiz" diye konuştu. 

Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, Sarıgöl Kabristanlığı'nda toprağa verildi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkisinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yapılan yol kapatmasına müdahale maksadıyla bölgeye intikal eden Jandarma Özel Harekat Birliğine ait araçlardan birinin geçişi esnasında önceden yola döşenmiş uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.