Kayıp kızını 51 gündür arıyor

Kayıp kızını 51 gündür arıyor
Kayıp kızını 51 gündür arıyor
- Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan Ahmet Oklu, 18 yaşına girdiği 13 Eylül'de, "işe gidiyorum" diyerek evden ayrılan kızını arıyor

MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde yaşayan Ahmet Oklu,  51 gün önce "işe gidiyorum" diyerek evden ayrılan kızından haber alamıyor. 

Derbent Mahallesinde ikamet eden 62 yaşındaki Ahmet Oklu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızı Ayfer Oklu'nun, 13 Eylül 2015'te ilçe merkezinde çalıştığı işyerine gitmek için dolmuşa bindiğini ve o günden bu yana bir daha haber alamadıklarını söyledi.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığına kızının bulunması için müracaatta bulunduğunu anlatan Oklu, şunları aktardı:

"Kızım 13 Eylül tarihinde 18 yaşına girdi. O gün işe gitmek için evden ayrıldı. O günden beri kendisinden haber alamıyoruz. Yaptığımız araştırmalarda kızım mahalle dolmuşuna binerek Turgutlu'ya gitmek üzere yola çıkıyor ve Turgutlu Yeni Garaj'da dolmuştan iniyor. Bunun dışında bir bilgiye ulaşamadık. Bulmak için her yolu denedik ama kendisinden haber alamadık. Aile olarak perişanız. Kızımın bir an önce bulunmasını istiyorum." 

Oklu, geçen yıl eşini trafik kazasında kaybettiğini, kızının da gitmesiyle tek başına kaldığını ve artık dayanacak gücünün kalmadığını ifade etti.